मुख्य-2 राजनीति

पहाडी र मधेशी समुदायलाई लडाउने षड्यन्त्र हुँदैछ : उद्योग मन्त्री यादव

शुभनारायण यादव-
सप्तरी, जेठ २५ गते ।

उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्तिमन्त्री मातृका प्रसाद यादवले संविधान कार्यान्वय गर्न निकै चुनौती रहेकोले यसलाई कार्यान्वयन तर्फ अगाडी बढनु जरुरी रहेको बताएका छन ।
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेपालको आयोजना तथा राष्ट्रिय मुस्लिम इत्तेहाद मोर्चाको सकृयतामा शनिबार राजविराजका आसिया पार्टी प्यालेसमा ईदुल फित्र मिलन समारोहमा सम्बोधन गर्दै मन्त्री यादवले सो कुरा बताएका हुन् ।

अहिले हिन्दु र मुस्लमान समुदायय बिच लडाई भइरहेको बताउँदै यसबाट बच्न आग्रह समेत गरे । मन्त्री यादवले पहाडी र मधेशी बिचलाई लडाउने षडयन्त्र केहि अवसरवादीहरु गरिरहेको बताउँदै यसबाट बचन आग्रह गर्दै एकता कायम गर्नु जरुरी रहेको बताए । मन्त्री यादवले साना लद्यु तथा सझौला उद्योगले रोजगारी श्रृजना गरि मुलुकको अर्थतन्त्रलाई ठुलो टेपा पुग्ने विश्वास व्यक्त गरे ।

पार्टीका नेता कमालउदीन अध्यक्षतामा आयोजित मिलन समारोहमा नेकपाका प्रदेश २ का सचिव एवं सांसद शमन राज प्याकुरेलले पार्टीमा केही कमि कमजोरी हुन सक्ने भएकोले यसलाई अगामी दिनमा सुधार गरेर लै जानु पर्नेमा जोड दिए । प्रदेश २को सप्तरी र सिरहा जिल्ला शिक्षा क्षेत्रमा निकै पछाडिड पर्दै गएको बताउँदै यसमा सुधार गर्नु आवश्यक रहेको बताउनु भयो ।
पार्टीका केन्द्रिय सदस्य रमप्रित सम्मानले हरेक पर्ने सस्कृतिको रक्षा गर्न वर्तमान सरकार त्यार रहेको बताउनु भयो । पार्टीका जिल्ला अध्यक्ष अमरनाथ मण्डल(अमर) पूर्वमन्त्री अनिस अनसारी, पार्टी प्रदेश सदस्य महेश प्रसाद यादव लगायतका व्यक्तिहरुले आ–आफना विचार व्यक्त गरेका थिए ।
सो कार्यक्रममा पार्टीका नेता सकिल अलीले स्वागत गरेका थिए भने कार्यक्रम संचालन मो. गनीे गरेका थिए ।

शैलेन्द्र क्रान्ति
उहाँ टुडेपाटी प्रतिनिधि हुनुहुन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *