मुख्य-2 राजनीति

एउटै मञ्चबाट चार दलले गरे लोकसेवा विज्ञापनको विरोध

काठमाडौं, जेठ २७ गते ।

यहि जेठ २५ गते अनामनगरको तमु बौद्ध सेवा समितीमा संयुक्त विधार्थी संघर्ष समितीको आयोजनामा वृहत अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भयो। समाजिक अभियन्ता सरोज रायको अध्यक्षतामा सम्पन्न उक्त कार्यक्रममा नेकपा, नेपाली कॉग्रेस, समाजवादी पार्टी, राजपा आदि लगायतका माननिय सांसद, पूर्वमन्त्री, केन्द्रिय सदस्य आदिको उपस्थिती थियो। साथै विभीन्न राजनितीक दलका विधार्थी संगठनका सभापति, नागरिक समाजका अगुवा, समाजिक अभियन्ता, अधिकारकर्मी, विभीन्न जातिय संघका संयोजक, राजनितीक विश्लेषक, अधिवक्ता आदि लगायतका हरूले आफ्नो धारणा राखेका थिए।

कार्यक्रमको सुरूवातमा तराई मधेश राष्ट्रिय परिषदका सदस्य एंव अधिवक्ता विकाश ठाकुरले विषय प्रवेश गराएका थिए भन्ने अधिवक्ता जयदेव चौधरीले रिट दरपिठ बदर भएको वारे जानकारी गराए।

लोकसेवा आयोगले निकालेको विज्ञापन प्रति नेकपा बाट पूर्व मन्त्री उमेश यादव, नेपाली कॉग्रेसबाट मा. मिन विश्वकर्मा, समाजवादी पार्टीबाट डा. शिवजी यादव, राजपाबाट मा. चन्दा चौधरी, ने.वि. संघबाट निवर्तमान महामन्त्रि कपलेश्वर यादव, अनेरास्ववियुको सह-संयोजक रन्जीत तामांग, जनजाती विधार्थी संघको अध्यक्ष दुजांग शेर्पा, संयुक्त विधार्थी संघर्ष समितीको संयोजक देवनारायण यादव, अखिल क्रान्तिकारीका हरि कृष्ण गजुरेल आदिले आफ्नो धारणा राख्दै सरकारको चर्को आलोचना गर्दै विज्ञापन असंवैधानिक रहेको प्रष्ट पार्दै यसलाई सच्चियाउन आफुहरू लागि परेको बताए।

यस्तै राजनितिक विश्लेषक तुलानारायण साहले कसरी चलाकीपूर्ण तरिकाले विज्ञापन निकालिएको छ वारे तथ्यांक सहित आफ्नो धारणा राखेको थिए। कार्यक्रममा जनजातीबाट कुमारी लिंगदेन, ओम विश्वकर्मा समेतले विज्ञापन खारिज हुनुपर्ने बताए।

कार्यक्रमको अध्यक्षता गरिरहेका समाजिक अभियन्ता सरोज रायले विज्ञापन पाएको दिन देखी आफुहरू आन्दोलन गर्दै आएको र यसले उंचाई पाए पनि कानुनी र संसदबाट पनि संगै संघर्ष हुनुपर्ने र आफुहरू यसमा लागि परेको बताए।

mm
टुडे पाटी
प्रदेश २ भित्रको ताजा तजा विश्वसनीय समाचारको लागि लगईन गर्नुहोस्
http://todaypati.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *